Plynoměry.cz
nejširší nabídka plynoměrů (prodej, informace a kompletní servis)

kvantometr QAe 650


kvantometr QAe 650

Kvantometry QAe jsou kompaktní měřidla protečeného množství plynu.

Mohou být použity pro měření zemního plynu, butanu, propanu, svítiplynu, metanu, inertních plynů. Pro vzduch a inertní plyny je PN16, pro hořlavé plyny je PN 4.

Kvantometry QAe využívají principu měření otáček turbínového kola osazeného v samomazných ložiscích, což zabezpečuje jejich bezúdržbovost.

Na rozdíl od mechanické verze QA jsou kvantometry QAe vybaveny elektronickým počítadlem (IP44) a jedním zabudovaným středněfrekvenčním snímačem Namur E200. Dále hlava počítadla disponuje optickým rozhraním v souladu s EN 1434-3 nebo M-BUS rozhraním v souladu s EN 1434-3 (napětí sběrnice přibl. 40 V DC) a nebo také L-BUS rozhraním (napětí sběrnice pribl. 3,6 V DC, výstup open collector).

Při běžné registraci celkového objemu (Vb, m3), kvantometr QAe může zobrazovat i průtok (Qb, m3/h), objem ve stanovený den (m3 / Vb ve stanovený den) a datum stanoveného dne. To znamená, že uživatel si může lehce spočítat spotřebu plynu ke zvolenému datu.

Rozsah pracovních teplot od 0°C do +50°C.

Technické parametry
rozteč hrdel / stavební délka150 mm
připojovací rozměr JS / DN180
jmenovitý tlak PN [MPa]1.6
Qmin50 m3/h
Qmax1000 m3/h
jmenovitý průtok G650 m3/h
typové označeníQAe
princip měřeníturbínový
způsob instalaceobojí
dálkový přenos datano
zabudovaný snímač pro dálkový přenosnf
NF snímačano
VF snímačne
M-Busano
výrobceElster
určen i pro fakturační účelyne
Klíčová slova

plynoměr, plynoměry, elster, honeywell, premagas, gas, premagas czech, reos, turbínový plynoměr, membránový plynoměr, rotační plynoměr, kvantometr, rozúčtování nákladů, fakturační měření, bilanční měření, podružné měření, smart metering, dálkový přenos, smart meter, h2ready, h2-ready,

© 2022  G.A.S. a.s.  Všechna práva vyhrazena.
Námi zastupovaní výrobci plynoměrů
HoneywellElsterREOS, s.r.o.
Jsme členy
ASPP - Asociace stavitelů plynovodů a produktovodů