Plynoměry.cz
nejširší nabídka plynoměrů (prodej, informace a kompletní servis)

Kdo jsme

Společnost G.A.S. a.s. se sídlem v Hodoníně vznikla v roce 1993 jako obchodní společnost zabývající se dovozem a prodejem měřicí a regulační techniky se zaměřením na oblast plynárenství.

Během svého dalšího působení firma postupně rozšiřovala další prodejní sortiment a také působnost na většinu odvětví průmyslové výroby. Tato skutečnost si v roce 1996 vyžádala výstavbu nového prodejního a skladového areálu o rozloze 1,5 ha s kompletním zázemím pro svoji obchodní činnost, a to v průmyslové zóně Kapřiska na okraji Hodonína. Další rozšíření působnosti obchodních aktivit si vyžádalo zřízení pobočky v Plzni a ve Staré Turé (SR).

Společnost G.A.S. a.s. je úzce spjata s mateřskou firmou MONTGAS a.s., která patří k předním českým výrobcům regulačních stanic plynu a je také zhotovitelem a stavitelem produktovodů, zejména plynovodů.

V současné době jsou naše obchodní aktivity rozděleny do tří základních skupin.

  • Dovoz a prodej MĚŘICÍ A REGULAČNÍ TECHNIKY (výhradní dovozce plynoměrů HONEYWELL / ELSTER a významný dodavatel tlakoměrů, teploměrů, vodoměrů, elektromagnetických membránových ventilů, pneumatických prvků, servopohonů a armatur, prvků pro systémové komponenty MaR pro zákazníky v celé ČR).
  • Velkoobchod TOPENÁŘSKÉ A VODOINSTALAČNÍ TECHNIKY (prodej instalačního materiálu topenářským firmám, jakož i prodej spotřebičů a sanitární techniky koncovým zákazníkům).
  • Velkoobchod ELEKTROINSTALAČNÍ TECHNIKY (prodej elektroinstalačního materiálu elektroinstalačním firmám, jakož i prodej veškerých elektrických spotřebičů koncovým zákazníkům).

PLYNOMĚRY

G.A.S. a.s. jako výhradní zástupce firmy HONEYWELL (dříve ELSTER s.r.o., PREMAGAS s.r.o.) v ČR je dlouholetým a tradičním dodavatelem bytových a domovních membránových plynoměrů BK k rozúčtování spotřeby plynu v domácnostech. Spolu s průmyslovými turbínovými plynoměry TRZ2 a SM-RI a rotačně pístovými plynoměry RABO, RVG a IRM je tato ucelená nabídka plynoměrů nejširší na trhu, co do pokrytí rozsahů měřeného průtoku, tlakových rozsahů, třídy přesnosti měření, tak v neposlední řadě škálou použitelnosti pro různá plynná média. Od roku 2016 je společnost ELSTER součástí nadnárodního koncernu HONEYWELL.

Firma PREMAGAS CZECH s.r.o. (dříve ABB Mikulov) se stala součástí koncernu ELSTER a díky této fúzi se G.A.S. a.s. také stal výhradním obchodním zastoupením této výrobní firmy. Doposud vyráběné plynoměry RTP, RTPE a ATPE z této produkce byly doplněny ještě o typy DAE, DBE, RPTE, díky čemuž se stala největším domácím výrobcem turbínových plynoměrů a od 1.1. 2009 se firma G.A.S. a.s. stala 100% vlastníkem tohoto výrobního závodu a od tohoto data zastupuje veškeré obchodní aktivity na domácím i zahraničním trhu. V roce 2017 byla značka PREMAGAS CZECH s.r.o. převedena na REOS s.r.o.

Našimi významnými obchodními partnery v prodeji plynoměrů jsou největší distribuční společnosti (mj. GASNET, E.GD, PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ), se kterými participujeme i v projektech dálkového přenosu dat tzv. SMART METERING, případně v boji proti ovlivňováni měřidel.

Klíčová slova

servis, servis plynoměrů, oprava, opravy, opravy plynoměrů, plynoměr, plynoměry, elster, honeywell, premagas, gas, premagas czech, reos, turbínový plynoměr, membránový plynoměr, rotační plynoměr, kvantometr, rozúčtování nákladů, fakturační měření, bilanční měření, podružné měření, smart metering, dálkový přenos, smart meter, h2ready, h2-ready,

© 2022  G.A.S. a.s.  Všechna práva vyhrazena.
Námi zastupovaní výrobci plynoměrů
HoneywellElsterREOS, s.r.o.
Jsme členy
ASPP - Asociace stavitelů plynovodů a produktovodů