Plynoměry.cz

nejširší nabídka plynoměrů, opravy a servis, informace

Kdo jsme

Společnost G.A.S. a.s. se sídlem v Hodoníně vznikla v roce 1993 jako obchodní společnost zabývající se dovozem a prodejem měřicí a regulační techniky se zaměřením na oblast plynárenství.

Během svého dalšího působení firma postupně rozšiřovala další prodejní sortiment a také působnost na většinu odvětví průmyslové výroby. Tato skutečnost si v roce 1996 vyžádala výstavbu nového prodejního a skladového areálu o rozloze 1,5 ha s kompletním zázemím pro svoji obchodní činnost, a to v průmyslové zóně Kapřiska na okraji Hodonína. Další rozšíření působnosti obchodních aktivit si vyžádalo zřízení pobočky v Plzni a ve Staré Turé (SR).

Společnost G.A.S. a.s. je úzce spjata s mateřskou firmou MONTGAS a.s., která patří k předním českým výrobcům regulačních stanic plynu a je také zhotovitelem a stavitelem produktovodů, zejména plynovodů.

V současné době jsou naše obchodní aktivity rozděleny do tří základních skupin.

  • Dovoz a prodej MĚŘICÍ A REGULAČNÍ TECHNIKY (výhradní dovozce plynoměrů HONEYWELL / ELSTER a významný dodavatel tlakoměrů, teploměrů, vodoměrů, elektromagnetických membránových ventilů, pneumatických prvků, servopohonů a armatur, prvků pro systémové komponenty MaR pro zákazníky v celé ČR).
  • Velkoobchod TOPENÁŘSKÉ A VODOINSTALAČNÍ TECHNIKY (prodej instalačního materiálu topenářským firmám, jakož i prodej spotřebičů a sanitární techniky koncovým zákazníkům).
  • Velkoobchod ELEKTROINSTALAČNÍ TECHNIKY (prodej elektroinstalačního materiálu elektroinstalačním firmám, jakož i prodej veškerých elektrických spotřebičů koncovým zákazníkům).

PLYNOMĚRY

G.A.S. a.s. jako výhradní zástupce firmy HONEYWELL (dříve ELSTER s.r.o., PREMAGAS s.r.o.) v ČR je dlouholetým a tradičním dodavatelem bytových a domovních membránových plynoměrů BK k rozúčtování spotřeby plynu v domácnostech. Spolu s průmyslovými turbínovými plynoměry TRZ2 a SM-RI a rotačně pístovými plynoměry RVG, IRM a RABO je tato ucelená nabídka plynoměrů nejširší na trhu, co do pokrytí rozsahů měřeného průtoku, tlakových rozsahů, třídy přesnosti měření, tak v neposlední řadě škálou použitelnosti pro různá plynná média. Od roku 2016 je společnost ELSTER součástí nadnárodního koncernu HONEYWELL.

Firma PREMAGAS CZECH s.r.o. (dříve ABB Mikulov) se stala součástí koncernu ELSTER a díky této fúzi se G.A.S. a.s. také stal výhradním obchodním zastoupením této výrobní firmy. Doposud vyráběné plynoměry RTP, RTPE a ATPE z této produkce byly doplněny ještě o typy DAE, DBE, RPTE, díky čemuž se PREMAGAS CZECH s.r.o. stal největším domácím výrobcem turbínových plynoměrů.
Od 1.1. 2009 se firma G.A.S. a.s. stala 100% vlastníkem tohoto výrobního závodu a od tohoto data zastupuje veškeré obchodní aktivity na domácím i zahraničním trhu.

Našimi významnými obchodními partnery v prodeji plynoměrů jsou největší distribuční společnosti (mj. INNOGY, E.ON, Pražská plynárenská) se kterými participujeme i v projektech dálkového přenosu dat tzv. SMART METERING, případně v boji proti ovlivňováni měřidel.